Kniha návštěv

Datum 18.05.2013

Vložil Jiří Mareš

Titulek Hold strážovským turistům

Odpovědět

Dobrý den, dne 15. května 2013 jsem prováděl revizi značení KČT na červené turistické trase č. 0215 v úseku Strážov - Klatovy. Byl jsem velmi mile překvapen zřízením odbočky k Šumavské vyhlídce na Vinném vrchu, velmi odborně a kultivované provedené s mimořádně nádherným výhledem. Rád bych touto cesto vzdal hold strážovským turistům, autorovi projektu a celému realizačnímu týmu. Věřím, že z tohoto díla máte oprávněnou radost Těším se, až umístím upoutávku na tuto vyhlídku na stránkách www.plzenskykraj.kct.cz. S pozdravem Jiří Mareš, KČT Krajská komise značení Plzeňského kraje. trasy@centrum.cz

Datum 31.01.2010

Vložil Jaroslav Svoboda

Titulek Zimní Šumava

Odpovědět

Kdy tedy bude to pozorování jelenů? Sněhu už je dost, řekl bych až až. Je tolik sněhu, že se ti jeleni možná ani nedostanou ani k tomu krmelci.

Datum 09.07.2009

Vložil Josef Kodym

Titulek Na Žábu a na buřta 27.6. 2009

Odpovědět

Najít letos chvilku bez deště je umění. Při cestě z Lorety přes Žábu na buřta a táborák se nám to skoro podařilo. Jen chvíli při sestupu ze Žáby, za krásnou lesní zahradou náprstníků, jsme se jeden druhému pochlubili barevnými deštníky a pláštěnkami. Z Lehoma do Strážova už nás zase, kromě cyklistů jedoucích až z hory Javora, potkalo sluníčko.
Na táboráku bouřka několikrát zahnala všechny pod přístřešek na tribuně hřiště. Zpívání nám a Jardovi hraní, v tom vlhkém vzduchu šlo moc hezky. Těsně před záplavovým lijákem jsme se v dobrém rozpoložení rozešli.

Datum 18.05.2009

Vložil Josef Kodym

Titulek Procházka po evropském rozvodí 16. května 2009

Odpovědět

Už je to jisté, Sv. Petr nás má rád. Po celonočním lijavci - pršelo ještě v Janovicích před odjezdem vlaku, se sešlo 52 turistů aby vyrazili na trasu pečlivě připravenou Jardou Svobodou. V Pocinovicích, kde jsme vystoupili z vlaku a poté po celou dobu pochodu už ani nekáplo, ba dokonce svítilo sluníčko. Prošli jsme trasu Pocinovice, Orlovice, Chudenín, Hadrava, Nové Pocinovice, Úborsko, místy trochu blátivým terénem. Ale po dešti pročištěný vzduch skýtal nádherné výhledy, a tak nakonec ani nikomu nevadilo, že namísto avízovaných 12 až 14 km, urazil do cíle, příjemné hospody v Úborsku něco kolem 18 Km.

Datum 20.04.2009

Vložil Josef Kodym

Titulek Za krásami Brdských lesů

Odpovědět

Po celonočním vydatném dešti přišlo kalné ráno. To však nezabránilo strážovským turistům aby plně neobsadili autobus a vyrazili do Brd. Pršelo ještě cestou, ale malebná Dobřív už nás uvítala vlídněji. Navštívili jsme zajímavou technickou památku - vodní hamr s ukázkou jeho provozu. Další cesta nás dovedla na rozhlednu "Na skále" u Železného Újezda. Vystoupit na kovovou rozhlednu chtělo trochu odvahy, ale ta téměř nikomu nechyběla. Rozhled za to stál. Nakonec jsme absolvovali pěší procházku od Nepomuka lesem, kolem hezky opravovaného zámku Žinkovy do Žinkov, kde nás u příjemné hospody čekal autobus. Na zpáteční cestě už , na letos předčasně rozkvetlou krajinu, svítilo jarní sluníčko.

Datum 24.03.2009

Vložil Josef Kodym

Titulek První jarní kilometry 21.3. 2009

Odpovědět

21.3.2009 vyrazila asi padesátka strážovských, běšinských, klatovských, klenovských a dalších turistů na své první jarní kilometry. V počasí, na letošní rok nezvykle hezkém, absolvovali tříhodinovou procházku okolím Strážova v tradičně přátelském a uvolněném duchu. Poté se všichni pobavili sledováním videoprojekce z loňských akcí v hostinci U Jelena. V průběhu večera byly rozdány i programy Turistických vycházek Strážováků ( TVS) na letošní rok. Programy TVS jsou k dispozici u Ing. J. Rouska a J. Kodyma.